Author and somethig from history

Libor Votoček

Narodil jsem se v roce 1963. Fotografické začátky, díky otci, v mých cca 12ti letech s ďábelským kompaktem Smena, vč. zvládnutí alchymie černobílé fotografie. Později Praktica, P-Six... S rozvojem "komerční" barevné fotografie a především pro naprostý nedostatek času zůstala výbava roky ve skříni. Koncem roku 2002 ( v zájmu zachování duševního zdraví ) byla oprášena a následně digitalizována technikou od firmy Canon.

 

Ve své tvorbě si nekladu žádné vysoké cíle ani specializace, chci fotit pro radost, užít si každou vteřinu pobytu v "divočině" a vychutnat všechny ty neopakovatelné momenty... Vznikne-li při tom občas i nějaký obrázek, který se líbí a potěší i někoho jiného, bude moje štěstí dokonalé.  Rád se budu dál pokoušet zachytit z nádherné "živé i neživé" přírody co nejvíce, budu se také dál a dál vracet na všechna moje oblíbená místa, z nichž nejmilejší je mi momentálně rumunská delta Dunaje.  

V roce 2003 jsem se rozhodl pro vlastní internetovou prezentaci. Po zveřejnění této myšlenky v internetových galeriích jsem byl kontaktován a nalákán k vytvoření  společného webu. Bez jakýchkoliv předešlých zkušeností s takovouto tvorbou a jazykem html, se podařilo vytvořit poměrně navštěvované stránky www naturphotogallery.com. Nelituji té spousty času a probdělých nocí, které jsem věnoval učení, tvorbě a provozu webu – překvapilo mě jen to, že jsem byl v srpnu 2009 od společného duševního vlastnictví jednostranně odstaven "majitelem domény"  i že web čestně nezanikl a nezůstal navždy „viset“ na internetu jako památka v původní podobě…peníze "za údržbu" by hrály tu nejmenší roli...

Jj, lidé jsou různí a životní zkušenosti k nezaplacení – dobré i špatné…

 

Nyní si moje úlovky můžete prohlédnout nejen tady na webu ve Fotobance ale občas i v různých tiskovinách o přírodě, doma i v zahraničí. Hledáte-li tedy obrázky i pro vaše "dílo", neváhejte mě kontaktovat - není vše jen o penězích... (viz. Nabídka spolupráce )

 Libor Votoček